Карина Ковальова
Арт-практик, психолог юнгіанський консультант, HR фахівець, бізнес-тренер, автор і ведуча терапевтичних і освітніх творчих програм
Освіта
Магістр психології університет КРОК, Київський юнгіанський інститут, сертифікований фахівець по роботі з проектними методиками - МАК та інтуїтивний живопис

Спеціалізації
Арт-терапевтичні корекційні та ресурсні програми, психологічне консультування в юнгіанському підході

Про себе

Для мене важливо, щоб все, що я роблю в житті було джерелом задоволення. Більше 20 років на керівних посадах корпоративного університету в ресторанній та туристичній сферах я надихалася ростом та розвитком людей, їхніми успіхами і досвідом. Досягнувши піку в кар'єрі, почула свої нові потреби і ризикнула змінити професію в напрямку психології. Отримала другу вищу освіту, опановую суміжні спеціалізації. Захопленість психологією відродила мою давню мрію - бажання малювати, і сьогодні я гармонійно інтегрую творчі практики в психологічну допомогу клієнтам і корпоративним командам. З великою повагою та інтересом ставлюся до людської душі, яка проходить шлях трансформацій.

Починаючи з 2017 року для мене художня творчість і психологія неділимі - в творчості завжди лунає голос душі, а в психологічній допомозі клієнту завжди є простір для творчості. Моя арт-терапевтична практика підтверджує, що людина, відкриваючи двері в світ фарб, спостерігає в собі зміну потреби контролювати все зовнішнє на потребу досліджувати природу особистих переживань в процесі створення творчого продукту, що сприяє розумінню усвідомлених виборів і підвищенню адаптивності до обставин життя. Я люблю фарби за їх характер - вони мотивують до нового сприйняття, зміцнюють толерантність до невизначеності подій і в той же час розвивають емоційну чутливість, знайомлять з собою справжнім.

У мене виходить повертати дорослим людям віру в їх обдарованість, загублену в минулому, виходить шляхом простих інструкцій начебто складне подати зрозуміло і просто, головне «розгорнути» клієнта до себе самого. Завдяки моїм арт-терапевтичним програмам понад 460 осіб обрали малювання як ефективний інструмент самопізнання, 14 компаній підтвердили, що в творчій взаємодії команди загальний результат в рази більше, ніж сума індивідуальних результатів співробітників, а креативні заходи - це потужний ресурс і допомога проти вигоряння.

Люблю свою професію за можливість допомагати дорослим людям малювати своє життя з дитячою зацікавленістю, вірою і захопленням.